Grupa inwestycyjna Thoma Bravo przejmie Anaplan, amerykańskiego dostawcę rozwiązań Connected Planning. Uzgodniona wartość transakcji to 10,7 mld dol. Jej finalizacja jest planowana do końca I poł. 2022 r.

Anaplan podaje, że ma ponad 1,9 tys. klientów, więcej niż 175 partnerów oraz ponad 1,9 tys. pracowników. Posiada oddziały na różnych kontynentach, m.in. w Europie. CEO jest Frank Calderoni, były wiceprezes Red Hata (do 2017 r.). a wcześniej wiceprezes Cisco.

Jak utrzymuje Holden Spaht, partner zarządzający w Thoma Bravo, „Anaplan jest wyraźnym liderem w Connected Planning, rozwiązującym krytyczne priorytety biznesowe dla największych światowych przedsiębiorstw, które wdrażają strategiczne i złożone transformacje cyfrowe”.

Connected Planning łączy i integruje funkcje planowania w całej firmie. Dzięki analityce danych pozwala na określenie ryzyk i możliwości w celu zapewnienia możliwe najlepszych wyników firmy oraz podejmowania szybszych i lepszych decyzji.

Ostatnio sprzedaż Anaplan solidnie wzrosła. W minionym roku finansowym spółka osiągnęła przychody wyższe o 32 proc. r/r (592 mln dol.), w tym ok. 90 proc. z subskrypcji. Miała jednak stratę na akcję 1,39 dol.

Thoma Bravo zapowiada wykorzystanie swojego doświadczenia zasobów finansowych i operacyjnych, aby przyspieszyć realizację strategii przejętej firmy. Korporacja inwestycyjna specjalizuje się w zakupach w sektorze bezpieczeństwa IT. Do Thoma Bravo należy m.in. Barracuda Networks, Imperva, Veracode, Sophos, a w ub.r. dokonał największej wówczas transakcji na rynku bezpieczeństwa IT, przejmując za 12 mld dol. Proofpoint.