Infor, dostawca aplikacji biznesowych m.in. w chmurze, zostanie w całości przejęty przez koncern Koch Industries, który kontroluje już większość jego kapitału. Zawarto ostateczną umowę nabycia reszty udziałów od funduszu Golden Gate Capital. Według nieoficjalnych informacji Infora wyceniono w tej transakcji na blisko 13 mld dol.

Koncern dostarczający ERP rywalizuje z takimi potentatami jak Oracle i SAP SE. Generuje rocznie ok. 3,2 mld dol. obrotów, ma 17 tys. pracowników i przeszło 68 tys. klientów na całym świecie. Posiada oddział we Wrocławiu. Buduje aplikacje m.in. dla takich sektorów jak produkcja, dystrybucja, służba zdrowia, sektor publiczny, sektor detaliczny, branża turystyczna i hotelarska. Infor zainwestował ok. 4 mld dol. w opracowanie i rozwój produktów, oprogramowania chmurowego dla różnych sektorów gospodarki.

Infor stanie się samodzielną spółką zależną Koch Industries. Koncern pozostawał jednym z najważniejszych klientów dostawcy aplikacji, a od 2017 r. był także jego inwestorem. Najpierw wyłożył ok. 2 mld dol., a następnie 1,5 mld dol.

Nabywca deklaruje, że „zamierza szybko uczynić Infor jedną z najlepiej skapitalizowanych spółek sektora technologicznego”. Koch generuje przychody przekraczające 110 mld dol.

W ub.r. po 10 latach doszło do zmiany CEO Infora. Stery korporacji przejął Kevin Samuelson.