Komputronik wprowadził nowy format sklepów. Pierwszy taki salon zostanie otwarty 22 października w warszawskim Atrium Targówek.

W nowej koncepcji wyraźnie wyeksponowano strefy z najpopularniejszym sprzętem – laptopy, smartfony i komputery stacjonarne ze strefą gamingową. Jest też osobna strefa smart home i stanowisko usługowe.

Taki układ zdaniem Komputronika będzie lepiej odpowiadał na potrzeby klientów.

Komputronik stawia na omnichannel

„Stawiamy na strategię omnichannel, dlatego równolegle rozwijamy nasz e-commerce jak i salony stacjonarne. Będziemy sukcesywnie zmieniać nasze salony” – zapowiada Marcin Mordak, dyrektor sieci sprzedaży Komputronika.

Firma opiera się według niego na profesjonalnym doradztwie i szerokiej ofercie usług związanych ze sprzętem oferowanym w Komputroniku.

We wrześniu br. prezes Komputronika Wojciech Buczkowski zapowiedział, że za 3 lata firma chce być rozpoznawana jako dostawca kompleksowych usług doradztwa i wsparcia obejmującego wykorzystanie różnych urządzeń i systemów w domu i w biurze.

W II kw. 2021 r. (I kw. roku obrachunkowego) grupa Komputronik wypracowała 394,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 2,1 mln zł zysku netto. W obu przypadkach wynik zwiększył się o 35 proc. r/r.

W sprawozdaniu za II kw. br. Komputronik informował, że liczba klientów w sieci sklepów, zarówno usytuowanych od ulicy jak i w galeriach handlowych, ustabilizowała się od otwarcia po lockdownie i wielu miejscach rośnie. Detalista liczy na wzrost frekwencji w br.