Nie będzie dywidendy w Komputroniku?
Rada nadzorcza Komputronika zarekomendowała pozostawienie w spółce całego zysku za miniony rok obrachunkowy.
Zysk netto Komputronika za rok obrachunkowy 1 kwietnia 2015 r. – 31 marca 2016 r. wyniósł 9,65 mln zł. Rada nadzorcza chce, aby przeznaczono go na kapitał zapasowy. Tym samym uwzględniła wniosek zarządu, który rekomendował właśnie takie rozwiązanie. Oznacza ono, że Komputronik w tym roku nie wypłaci dywidendy. Ostateczną decyzję w sprawie przeznaczenia zysku netto podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy Komputronika.
W minionym roku obrachunkowym jednostkowy zysk netto Komputronika (9,65 mln zł) był wyraźnie niższy niż rok wcześniej (13,36 mln zł). W 2015 r. spółka wypłaciła 4,786 mln zł z tytułu dywidendy (50 gr na akcję).
Podobne aktualności
Samsung nagrodził partnerów
Piąta edycja "Samsung Memory Summit" odbyła się w warszawskim hotelu Nobu pod hasłem „Partnership Built on Trust"
Komputronik zwiększył zysk do 4,4 mln zł, wyższa sprzedaż
W IV kw. 2025 (III kw. roku obrachunkowego) grupa poprawiła sprzedaż, marże i zyski, choć na rynku nie brak czynników ryzyka.
