Urządzenie działa w oparciu o technologię drukowania Fused Filament Fabrication, czyli topienia materiałów termoplastycznych w maksymalnej temperaturze 250 °C. Rozdzielczość wydruku wynosi do 0,06 mm, natomiast precyzja pozycjonowania do 10 mikronów. Drukarka wyposażona jest w asystenta kalibracji platformy roboczej.

Jak zapewnia Komputronik maszynę wyróżnia innowacyjny system filtracji powietrza –  SYNE. Jest ono oczyszczane wewnątrz zamkniętej komory roboczej drukarki. Dzięki temu system ma neutralizować nieprzyjemny zapach towarzyszący pracy maszyny jak i resztki substancji, powstałych w efekcie topienia materiałów termoplastycznych, z których tworzony jest wydruk.

Wymiary urządzenia to 410 x 425 x 365 mm, z czego obszar roboczy wynosi 240 x 150 x 150 mm. Accura Genius3D waży 9 kg. Ma slot na karty SD, można z niej korzystać bez podłączania do komputera.

Według dostawcy czas pracy maszyny jest nieograniczony. Drożność dyszy drukującej trzeba natomiast sprawdzać co 60 godz. pracy.

Do drukarki jest dostępna seria materiałów eksploatacyjnych (filamentów PLA) marki Accura w 16 kolorach. W zależności od wielkości wydruku, można wybrać rolki o wadze 0,2 kg lub 0,8 kg.

Urządzenie jest oferowane w sieci detalicznej Komputronika, jak i w dystrybucji dla resellerów.

Cena maszyny w e-sklepie komputronik.pl wynosi obecnie 3999 zł. Gwarancja: 2 lata.