Logitech zamierza wejść na rynek konsol dla graczy. Nowe urządzenie zostanie zaprezentowane jeszcze w tym tygodniu – wynika z informacji szwajcarskiej gazety „Finanz und Wirtschaft”.

Producent od dawna posiada szerokie portfolio akcesoriów gamingowych, jak myszy, klawiatury czy kontrolery. Do kompletu brakuje mu natomiast urządzeń końcowych.

CEO Logitecha Bracken Darrell w rozmowie z FuW przekonuje, że wejście na rynek konsol to logiczny krok w rozwoju. Firma zamierza w ten sposób także powiększyć swoje możliwości na szybko rosnącym rynku chmurowego gamingu. Nowe urządzenie ma być przeznaczone przede wszystkim dla przeciętnych graczy i umożliwić dostęp do usług różnych dostawców chmurowego grania – wynika z zapowiedzi.

Logitech w minionym roku finansowym 2022, zakończonym 31 marca br., osiągnął rekordową sprzedaż (5,48 mld dol., +4 proc. r/r), jednak ostatni kwartał roku finansowego (I kw. 2022) okazał się słabszy pod względem przychodów (-20 proc. r/r) i zysku operacyjnego (-53 proc. r/r).

Gaming w ostatnim kwartale w porównaniu z innymi kategoriami produktów trzymał się natomiast nieźle (sprzedaż -2 proc. r/r).

Koncern w związku z wojną i niepewnością gospodarczą obniżył prognozę aktualny na rok finansowy 2023. Tym niemniej oczekuje wzrostu sprzedaży r/r o 2 – 4 proc. (w stałej walucie).