Bydgoska firma chce zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy jeszcze w tym roku. – Spełniamy wszystkie wymogi – zapewnia prezes Remigiusz Kościelny. Uchwałę w tej sprawie podjęło zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Vivid Games będzie trzecią, po CD Projekcie i CI Games firmą z branży gamingowej, notowaną na głównym parkiecie GPW.

Spółka otrzymała niedawno znaczący zastrzyk finansowy – dzięki emisji akcji serii D pozyskała 10 mln zł, przy kosztach emisji wynoszących niewiele ponad 0,5 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na produkcję nowych gier, rozwój własnych technologii, promocję gier, inwestycje, akwizycje. W I poł. br. firma osiągnęła 8 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 5,5 mln zł rok wcześniej i zysk netto wielkości 2,1 mln zł w porównaniu z 860 tys. zł w I poł. 2014 r.

Walne zgromadzenie Vivid Games zgodziło się również na możliwość skupu akcji własnych przez spółkę. – Wiążę się to z programem motywacyjnym dla pracowników i daje nam możliwość odkupienia od nich akcji, jeśli zajdzie taka konieczność – tłumaczy prezes.