Pochodząca z Doliny Krzemowej firma Caspio otwiera w Krakowie swoje centrum rozwoju oprogramowania. W jej ofercie znajduje się platforma do tworzenia aplikacji bazodanowych bez konieczności ich kodowania (tzw. platforma „low code”).

Kraków, jak informuje Caspio, został wybrany ze względu na swoją strategiczną pozycję jako wiodącego, europejskiego ośrodka technologicznego. Krakowskie centrum będzie drugim centrum rozwoju oprogramowania firmy w Europie.

Caspio poszukuje do swojego krakowskiego oddziału: programistów C/.NET, projektantów UI/UX, scrum masterów, testerów i kierowników produktów. Zatrudnienie znajdą specjaliści zajmujący się takimi zadaniami jak: programowanie .NET, integracja w oparciu o API, tworzenie rozwiązań analitycznych oraz mobilnych.

„Środowisko pracy w Caspio przypomina kulturę start-upową. Jest ono zarówno wymagające, jak i stymulujące” – mówi Ioannis Kritikopoulos, wiceprezes ds. inżynierii i operacji Caspio. Zespół w Krakowie będzie rozszerzeniem globalnego zespołu inżynieryjnego firmy. Ma skupiać kompetencje programistyczne na szczeblu średnim i zarządczym.