Andrzej Rymuza złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Wasko. Przyczyna tej decyzji nie została podana.

Andrzej Rymuza był wiceprezesem gliwickiej spółki od 2006 r. (z roczną przerwą w latach 2017/2018, gdy zasiadał w radzie nadzorczej). Wcześniej był dyrektorem handlowym w EMC (2000 – 2006) oraz w Sun Microsystems.

Obecnie jest również w radzie nadzorczej NTT System. Pełni też funkcje w radach nadzorczych spółek z Grupy Wasko: COIG i Fonon. Ma niecałe 2 proc. akcji Wasko.

Rezygnacja Andrzeja Rymuzy jest kolejną w ostatnim czasie w zarządzie Wasko. W kwietniu br. zarząd opuścił Władysław Mizia.

Po rezygnacji jedynym wiceprezesem Wasko pozostał Paweł Kuch, szef COIG, spółki zależnej Wasko.

Oprócz niego 6-osobowy zarząd tworzą obecnie: Wojciech Wajda (prezes) i członkowie zarządu: Michał Mental, Włodzimierz Sosnowski, Tomasz Macalik, Łukasz Mietła.

W I kw. 2023 r. Grupa Wasko miała 4 mln zł straty netto przy przychodach 112,5 mln zł (+17,2 proc. r/r). Rentowność siadła z powodu straty w sektorze medycznym (-5 mln zł), gdzie słaby wynik odnotowała spółka zależna Gabos Software (kierowana przez Władysława Mizię). Jednostkowo Wasko SA w I kw. 2023 r. zwiększyło zysk netto dwukrotnie, do 1,1 mln zł.