Spółka net-o-logy powołała do życia nową markę, Cyber Defence Center.

Blisko 3 lata rozwijania usługi SOC wzbogaconej o długoletnie doświadczenia w zakresie Managed Services oraz naszych architektów pozwoliło nam ewoluować w pozornie nowym, choć naturalnym dla nas kierunku. Zespół SOC i NOC łączą siły, a ich celem będzie wieloetapowa transformacja środowisk klientów w cyfrowe twierdze” – poinformował na LinkedIn Wojciech Muras, CEO net-o-logy.

Oferta Cyber Defence Center obejmuje wsparcie firm w zakresie cyberbezpieczeństwa, od doradztwa i budowania strategii po kompleksową obsługę incydentu. W tym usługa ERT (Emergency Rescue Team) to idea połączonych sił zespołów IT i bezpieczeństwa reprezentujących klienta i Emergency Rescue Team, będącego częścią Cyber Defence Center.

Net-o-logy świadczy usługi IT od 2004 r. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i infrastruktury IT dla biznesu, wirtualizacji, zarządzaniu serwerownią i w bezpieczeństwie informatycznym.

W roku obrachunkowym 2022/2023 (1 lipca 2022 r. – 30 czerwca 2023 r.) przychody katowickiej spółki wyniosły 118,8 mln zł wobec 114,1 mln zł rok wcześniej. Zysk netto zmniejszył się do 2,7 mln zł z 3,1 mln zł przed rokiem. Przy czym rentowność sprzedaży (brutto) wyniosła 2,8 proc. vs. 3,53 proc. Na dzień 30 czerwca br. net-o-logy zatrudniało 65 osób na umowach o pracę i 21 osób współpracujących w trybie ciągłym w innej formie.