Józef Oleksy wszedł do rady nadzorczej CCE zgodnie z decyzją walnego zgromadzenia akcjonariuszy 30 września. Polityk SLD był premierem w latach 1995-1996. W 2004 r. pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Leszka Millera, był także marszałkiem Sejmu (w latach dziewięćdziesiątych i 2004-2005).

Oprócz Józefa Oleksego do rady włączono Józefa Semika – generała policji, zastępcę Komendanta Głównego za rządów Jerzego Buzka oraz doradcę wiceministra Zbigniewa Sobotki. W radzie będą zasiadać także: Anna Mercedes Paszyńska, Ferrari Stacey Paszyńska i Tadeusz Donocik. Zgodnie z uchwałą WZA każdy otrzyma po 100 tys. zł rocznego wynagrodzenia. Z członkostwa w radzie zrezygnował natomiast Maciej Trybuchowski, dyrektor zarządzający BM BGŻ. Spółka nie ujawniła przyczyny tego kroku.

W radzie nadzorczej CCE Józef Oleksy dołączył do grona byłych polityków, których powołano w ub. roku. Są to: Jacek Piechota, minister gospodarki w gabinecie Leszka Millera, Jacek Janiszewski, szef resortu rolnictwa w rządzie Jerzego Buzka oraz rzecznik jego rządu Tomasz Tywonek. W radzie zasiadał krótko także Janusz Steinhoff, wicepremier w rządzie Jerzego Buzka.

Uzupełnienie składu było konieczne po odejściu z rady nadzorczej prezesa Komputronika, Wojciecha Buczkowskiego. Pozostało wówczas 4 członków, którzy zgodnie z prawem nie mogli wybrać nowego zarządu CCE (aby dokonać wyboru, musi być co najmniej 5 osób). Spółka zapewniła kilka dni temu, że – wbrew stanowisku Komputronika – ma nadal działający zarząd, ponieważ prezes Maciej Flemming, który złożył rezygnację w sierpniu, może pełnić swoją funkcję do końca roku.

Wejście do rady nadzorczej Clean & Carbon Energy wpływowego polityka i byłego wiceszefa policji ma zapewne na celu wzmocnienie pozycji spółki, która od dłuższego czasu jest w ostrym konflikcie z Komputronikiem.