Frank Vitagliano został nowym dyrektorem generalnym GTDC (Global Technology Distribution Council) – największej na świecie organizacji dystrybutorów ICT, która zrzesza firmy generujące ponad 150 mld dol. rocznych obrotów. Do GTDC należą także polskie podmioty. Poprzedni szef organizacji, Tim Curran, po 16 latach pracy przeszedł na emeryturę.

Frank Vitagliano ma ponad 30-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w branży, zajmował się głównie sprzedażą i pełnił funkcje zarządcze. Ostatnio był prezesem i dyrektorem generalnym Computex (2017 – 2019), a wcześniej jednym z wiceprezesów w Della w USA (2013 – 2016). Spędził również 7 lat w Juniper Networks. Karierę zaczynał w IBM, przez wiele lat pracując dla korporacji.

„Najlepsze lata kanału sprzedaży nie są za nami, lecz teraz i przed nami. Przyszłość wygląda bardzo optymistycznie dla dystrybutorów." – przekonuje Vitagliano.

Wyjaśnia, że swego czasu producenci uparcie dążyli do sprzedaży bezpośredniej, ale dystrybutorzy wykonali ogromną pracę, udowadniając, że ich modele biznesowe nie tylko działają, ale także rozwijają się, w dostarczaniu rozwiązań dla wszystkich branż i segmentów – od MŚP po korporacje.

Według badania GTDC dotyczącego 2018 r., zdaniem większości producentów sprzedaż pośrednia będzie zwiększać się szybciej niż bezpośrednia: ponad 70 proc. vendorów oczekiwało  dwucyfrowego wzrostu przychodów dzięki dystrybucji wobec 55 proc. w 2017 r.