Tytuł piłkarskiego mistrza IT 2022 zdobyła reprezentacja Edge One Solutions. Wicemistrzem została drużyna Britenet, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja Techni Schools.

Srebrna drużyna Britenet.

Turniej odbył się 11 czerwca br. w Lublinie. W sumie wystąpiło w nim 163 zawodników reprezentujących 14 drużyn z całej Polski – firm IT i podmiotów edukacyjnych z branży. Drużyny składały się z 12 osób, w tym 6 na boisku i 6 rezerwowych. Mecze rozgrywano na Orlikach (boisko o wymiarach 30 x 62 m).

Drużyna technikum programistycznego Techni Schools sięgnęła po brąz.

W mistrzostwach, rozegranych w tym roku po raz ósmy, startowały również drużyny: EIP (obrońca tytułu z 2021 r.), Billennium, DataArt, CompuGroup Medical, Symfonia, Comarch, Enginiety, eLeader Group, Transition Technologies MS, Sii Polska oraz Koła Naukowego Informatyków KUL.

Każde spotkanie trwało 12 min. (2 x po 6 min.).

Firmy, których reprezentanci grają w turnieju, przekazują darowizny na rzecz dzieci z ośrodków wsparcia prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo – organizatora Mistrzostw IT. W ten sposób piłkarze z branży rywalizując na boisku jednocześnie pomagają w finansowaniu wypoczynku dzieci z ubogich rodzin, zajęć edukacyjnych i wyrównawczych oraz w utrzymaniu ośrodków.

Więcej informacji na stronie piłkarskich Mistrzostw IT oraz na Facebooku.

CRN Polska był patronem medialnym piłkarskich Mistrzostw IT.