Zbierając dane do badania European Trusted Brands Rider’s Digest przepytał 27 tys. osób w 15 krajach. Okazało się, że w Polsce największym zaufaniem wśród dostawców komputerów cieszy się HP, które zresztą jest liderem rankingu w 11 państwach (ale np. Niemcy preferują Della, a Czesi – Acera). W Polsce pozycję numer 1 straciła Toshiba, która przez 4 lata była na czele rankingu komputerowych „Trusted Brands”.

Jeśli chodzi o telefony komórkowe, Polacy jako markę najbardziej godną zaufania wskazali Nokię (tak samo jak rok temu, dwa, trzy, cztery lata temu…), czym również nie wyróżniają się na tle innych krajów. Fiński producent jest na topie w 14 państwach, tylko Francuzi wybrali Samsunga. Operatorem, na którym najbardziej można polegać zdaniem polskich ankietowanych jest natomiast Orange. W kategorii dostawców Internetu numerem 1 okazała się TP.

Wśród producentów kamer i aparatów Polacy najbardziej cenią Sony. Tutaj z kolei jesteśmy w mniejszości, bo ankietowani 12 państw postawili na Canona.