Do rady nadzorczej Usecrypt dołączył Israel Levinson, były oficer ochrony wojskowej, posiadający ponad 17-letnie doświadczenie w armii izraelskiej. Do tego grona dołączył także inny ekspert, Michael Ifargan, były podpułkownik agencji bezpieczeństwa danych IDF. Ma 25-letnie doświadczenie w zakresie ochrony danych wojskowych.

Wejście do rady nadzorczej Usecrypt izraelskich ekspertów zbiegło się w czasie z objęciem 10 proc. akcji polskiej firmy przez Lazar Vision Fund, amerykańsko-izraelski fundusz private equity.
 
To już drugi inwestor instytucjonalny w spółce. Na początku roku do akcjonariatu Usecrypt dołączyło jedno z polskich TFI. Ponadto współpracę z firmą nawiązał ostatnio EYnovation Polska – program akceleracyjny EY Polska.

Usescrypt ogłosił niedawno globalną ekspansję, otwierając pierwsze biuro w Nowym Jorku oraz kolejne oddziały w Tel-Awiwie i Nikozji. Spółka powstała w ub.r. z przekształcenia firmy Cryptomind.

Polska firma idzie na globalny rynek ze swoim produktem Usecrypt Safe. Jest to rozwiązanie przeznaczone na komputery, Zastosowano w nim technologię szyfrowania informacji HVKM, co według dostawcy gwarantuje brak technicznej możliwości dostępu do danych przez dostawcę chmury, producenta oprogramowania lub „pośredników” (np. dyrektorów i administratorów IT). Umożliwia szyfrowanie danych na komputerze, w przestrzeni chmury oraz przesyłanie i współdzielenie dowolnej wielkości zaszyfrowanych plików pomiędzy zaufanymi użytkownikami aplikacji. W tym roku Usecrypt rozszerzył swoją ofertę o mobilny komunikator, który uniemożliwia wyjęcie historii rozmów i konwersacji z urządzenia użytkownika oraz sprawdza, czy telefon nie jest podsłuchiwany.

„Kiedy odkryliśmy UseCrypt byliśmy zdumieni praktycznością zbudowanego przez firmę systemu. Korzystając z naszego doświadczenia i technologii UseCrypt, możemy oferować najbardziej innowacyjne narzędzie bezpiecznej komunikacji” – twierdzi Israel Levinson.

„Wierzymy, że UseCrypt ma szansę stać się kolejnym liderem na światową skalę. Zabezpieczenie rządowych oraz korporacyjnych danych stanowi dziś główny problem” – podkreśla Michael Ifargan.

„Większość ataków koncentruje się na aparacie telefonicznym. To właśnie on jest najsłabszym ogniwem. Dzieje się tak dlatego, że odszyfrowana na urządzeniu wiadomość czy rozmowa przenika do systemu operacyjnego telefonu.” – wyjaśnia izraelski ekspert ds. bezpieczeństwa cyfrowego.