Cohesity oferuje oprogramowanie w zakresie zarządzania, ochrony, archiwizacji, backupu i odzyskiwania danych dla zróżnicowanych środowisk – chmurowych, serwerowych, zwirtualizowanych, aplikacji, baz danych czy SaaS.

W wyniku podpisania umowy partnerskiej oraz zdobycia certyfikatów przez zespoły pre-sales i sprzedaży, IT Solution Factor uzyskał status Preferred. Tym samym firma stała się pierwszym partnerem Cohesity na rodzimym rynku. Spółka będzie odpowiadała za sprzedaż oraz wszelkie działania związane z integracją rozwiązań Cohesity w ekosystemach IT swoich klientów oraz klientów Cohesity w Polsce.

Z roku na rok liczba cyberincydentów sukcesywnie rośnie. Jednym z zagrożeń, które mocno dotyka organizacje jest ransomware. Według badania Chainalysis w 2023roku wartość okupów wypłaconych hakerom na świecie osiągnęła poziom ok. 1,1 mld dol. To oznacza wzrost o 95 proc. rok do roku. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, firmy i instytucje potrzebują nie tylko rozwiązań dających im aktywną ochronę, ale też przeciwdziałających skutkom ataków. Rozwiązania Cohesity odznaczają się wysoką odpornością na ransomware. Dobrze sprawdzają się w podmiotach silnie rozproszonych czy złożonych środowiskach chmury hybrydowej – mówi Mikołaj Wiśniak, wiceprezes w IT Solution Factor.

IT Solution Factor działa na rynku od 2017 r. Przez ten czas integrator zrealizował ponad 1200 projektów dla ponad 250 klientów.