W 2021 r. rynek inteligentnych produktów domowych powinien ponownie wzrosnąć do 123 miliardów dolarów. Po tym jak konsumenci wstrzymali swoje projekty inteligentnych domów w zeszłym roku, teraz wrócili do realizacji planów. 30 milionów gospodarstw domowych ma otrzymać nowe instalacje inteligentnego domu w 2021 roku.

Największym rynkiem są Stany Zjednoczone z 40-proc. udziałem, następnie Azja-Pacyfik z 29-proc. i Zachodnia Europa z 18-proc. udziałem. Jednak w USA szczególnie popularne są systemy bezpieczeństwa. Podczas gdy kamery monitorujące, inteligentne oświetlenie i sieciowe urządzenia gospodarstwa domowego są popularne w Europie Zachodniej.

Strategy Analytics przewiduje świetlaną przyszłość dla rynku inteligentnych domów w nadchodzących latach. To znaczy że najprawdopodobniej w 2025 r. wolumen wzrośnie do 173 miliardów dolarów. 20 procent wszystkich gospodarstw domowych powinno mieć co najmniej jedno inteligentne urządzenie domowe. Przewiduje również , że pod koniec lat dwudziestych Azja-Pacyfik, z ponad miliardem gospodarstw domowych, stanie się największym rynkiem inteligentnych produktów domowych.