Nowe 14-nanometrowe CPU mają znaleźć szerokie zastosowanie: od komputerów i urządzeń mobilnych, po infrastrukturę dla chmury i Internet rzeczy. Opracowana przez Intela technologia wykorzystuje tranzystory Tri-gate (FinFET) drugiej generacji o – zdaniem producenta – najlepszej wydajności, mocy, gęstości oraz cenie (choć przybliżonych cen nowych układów nie podano).

Według Intela dzięki 14-nanometrowej architekturze ponad dwukrotnie zmniejszono współczynnik TDP w porównaniu do procesorów poprzedniej generacji (czyli obecnie instalowanych), przy zachowaniu podobnej wydajności. Nowe układy umożliwią zwiększenie czasu pracy na baterii. Wyposażone w nie urządzenia mogą być cieńsze i cichsze w porównaniu z aktualnie dostępnymi, będą w mnieszym stopniu nagrzewać się.

Pierwsze urządzenia z procesorami Intel Core M wejdą na rynek w okresie świątecznym, będą natomiast szerzej dostępne w ofercie producentów OEM w I poł. 2015 roku.

Kolejne produkty oparte na mikroarchitekturze Broadwell i 14-nanometrowym procesie technologicznym zostaną zaprezentowane w nadchodzących miesiącach.