Transition Technologies PSC, integrator działający w międzynarodowej skali, zapewnia, że rok 2021 był bardzo udany.

Skonsolidowane przychody wzrosły o ponad 50 proc. r/r, do rekordowego poziomu 167 mln zł, a zysk netto o 77 proc., do 14,6 mln zł, przy EBITDA większej o 53 proc. (20,9 mln zł). W sumie w ciągu czterech ostatnich lat sprzedaż integratora wzrosła ponad trzykrotnie.

Polskie firmy gonią zagranicę pod względem cyfryzacji

TT PSC zapewnia, iż w Polsce obserwuje wzrost zainteresowania projektami cyfrowej transformacji. Firmy, które zainwestowały w czasie pandemii, kontynuują te procesy, licząc na zmniejszenie kosztów i przyspieszenie procesów.

„Wyraźnie widać, że inwestycje w digitalizację przyspieszyły i na stałe wpisują się w strategie rozwoju przedsiębiorstw. Zagraniczne firmy przemysłowe, które są dziś bardziej zaawansowane od polskich w procesach cyfryzacji, stawiają bardziej na zwiększenie skali inwestycji” – twierdzi Konrad Dróżka, Chief Revenue Officer i członek zarządu TT PSC.

Firma poprzez biura na 3 kontynentach obsługuje klientów z sektora motoryzacji, energii, dóbr konsumpcyjnych, przemysłu ciężkiego, mediów i telekomunikacji, branży medycznej, usług, oprogramowania i technologii.

TT PSC poprawia wyniki także dzięki przejęciom. W lutym 2021 r. kupił pakiet kontrolny polskiej firmy Algomine, która specjalizuje się w big data, uczeniu maszynowym, AI i chmurze.

Integrator musi rozbudowywać ofertę

Rozbudowa oferty o nowe obszary technologiczne jest kluczowa, bo dzięki niej możemy działać jeszcze efektywniej, w coraz szerszym zakresie. To nasza odpowiedź na rosnące potrzeby klientów nastawionych na współpracę długofalową w zakresie kompleksowej cyfryzacji” – twierdzi Szymon Bartkowiak, prezes Transition Technologies PSC.

10 proc. załogi spoza Polski

Na koniec 2021 r. zatrudnienie w grupie wynosiło 727 osób, z czego ponad 10 proc. stanowiły osoby spoza Polski.

„Perspektywy dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi związane z reindustrializacją i digitalizacją, wyglądają obiecująco. Nasze zamówienia z Europy Zachodniej oraz USA już są na rekordowych poziomach, branża IT jest w trendzie wzrostowym, zaś sektory, w których działamy, okazują się odporne na zawirowania rynkowe i polityczne” – utrzymuje szef spółki.

TT PSC należy do grupy kapitałowej Transition Technologies. W sumie cała grupa osiągnęła w 2021 r. blisko pół miliarda złotych przychodów.