Passus złożył wniosek w KNF o zawieszenie postępowania o zatwierdzenie prospektu emisyjnego, sporządzonego w związku z ofertą publiczną do 500 tys. akcji – informuje spółka.

Zarząd tłumaczy tę decyzję niekorzystną sytuacją na rynkach finansowych, co w jego ocenie może negatywnie wpływać na powodzenie oferty. Jak podaje, zawieszenie realizacji publicznej emisji akcji serii G jest czasowe.

Jednocześnie spółka zapowiada dalszą realizację planów inwestycyjnych w oparciu o alternatywne źródła finansowania, w tym środki własne.

Plany Passusa obejmują zwłaszcza rozwój produktów własnych i ekspansję zagraniczną. Nowe środki z akcji miały pójść głównie na intesyfikację prac nad autorskimi rozwiązaniami, m.in. wspierającymi na zamówienie konkretne projekty. Jak informował w czerwcu br. prezes Tadeusz Dudek, gdy składano wniosek w KNF, na rozwój własnego portfolio zostało przeznaczone 9 mln zł i spółka widząc potencjał na rynku chce przyspieszyć prace.

Passus dostarcza m.in. rozwiązania do wykrywania problemów z wydajnością i ciągłością działania sieci i aplikacji, rowiązania cyberbezpieczeństwa, technologie chmurowe (migracja do chmury AWS).

W 2021 r. przychody grupy wyniosły 62,6 mln zł, a zysk netto 6,1 mln zł. W tym obrót na własnych produktach wzrósł trzykrotnie, do 18,5 mln zł, a zagraniczne przychody wyniosły 6,5 mln zł.