Ingram Micro chce wejść na giełdę. Dokumenty w tej sprawie trafiły do amerykańskiego regulatora. Byłby to powrót dystrybutora na rynek publiczny. Został z niego wycofany po przejęciu przez chiński konglomerat HNA w 2016 r.

W lipcu 2021 r. Ingram został przejęty za 7,2 mld dol. przez firmę inwestycyjną Platinum Equity. Pozwoliło to pozyskać nowe zasoby finansowe na rozwój działalności. Platinum zarządza aktywami wartymi ok. 36 mld dol. Wchodząc jeszcze raz na giełdę dystrybutor może liczyć na kolejną pokaźną pulę nowych środków. Cena papierów w ofercie publicznej na razie nie została ustalona.

Ingram Micro w zeszłym roku stracił status największego na świecie dystrybutora IT (pod względem przychodów), po tym jak Tech Data i Synnex połączyli się, we wrześniu 2021 r. tworząc nową firmę TD Synnex.

Na początku 2022 r. doszło do zmiany CEO. Został nim Paul Bay, zastępując wieloletniego szefa Ingrama, Alaina Monié, który został prezesem wykonawczym.

Ingram Micro w roku finansowym 2020 miał 49,1 mld dol. globalnych przychodów na marży 7,35 proc. oraz 644 mln dol. zysku netto. Działa w 60 krajach, ma 170 tys. partnerów i klientów, współpracuje z 1,6 tys. producentów.