IBM i Informix podpisali porozumienie, na mocy którego IBM przejmie działalność Informixa związaną z bazami danych. Wartość transakcji to ok. 1 mld dol. Ostateczne przejęcie jest uzależnione od akcjonariuszy firmy Informix i regulaminowych zezwoleń. Prawdopodobnie zostanie sfinalizowane w trzecim kwartale br.
Po zakończeniu formalnego procesu przejęcia, IBM zintegruje dotychczasową działalność oraz personel Informixa w dziale Software Data Management. Sprzedaż połączonych produktów odbywać się będzie na całym świecie poprzez połączone kanały dystrybucyjne obu firm. Jednocześnie zachowane zostaną dotychczasowe relacje z klientami i partnerami handlowymi firmy Informix, co oznacza ciągłość wsparcia technicznego oraz aktualizacje oprogramowania. Klienci Informixa będą korzystali również z porozumień IBM z takimi dostawcami aplikacji, jak SAP, Siebel Systems, PeopleSoft, Retek i wielu innych.
Okazję chce też wykorzystać Oracle. Aby przyciągnąć dotychczasowych użykowników bazy danych Informix, którzy nie chcą korzystać z bazy IBM-a DB2, ogłosił program migracji z bazy danych Informix do Oracle – SafeSwitch Program for Informix. W ramach programu Oracle oferuje głównie zachęty finansowe. Więcej informacji na temat programu SafeSwitch Program for Informix znaleźć można pod adresem www.oracle.com/insert.