Vertiv powołał Igora Grdicia do roli Country Managera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym Polskę i kraje bałtyckie. Celem utworzenia nowego regionu jest zapewnienie spójnej strategii i ujednolicenie metody pracy zespołów sprzedażowych.

Igor Grdic ma ponad 12-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami sprzedaży w dużych przedsiębiorstwach z branży. Do Vertiv dołączył w 2015 roku. Dotychczas odpowiadał za region Europy Środkowo-Południowej,

Wcześniej pracował w Nokii (2007 – 2014), gdzie awansował od głównego menadżera produktu do regionalnego dyrektora sprzedaży na Europę Wschodnią. Od 2001 r. ponad 5 lat spędził w Siemensie.

Polska na ścieżce dynamicznego wzrostu

Region Europy Środkowo-Wschodniej staje się coraz bardziej interesujący dla inwestorów centrów danych. Obserwujemy dynamiczny rozwój Polski jako jednego z rynków wschodzących, na którym pojawiają się nowe inwestycje globalnych graczy świadczących usługi chmurowe” – – powiedział Igor Grdic.

Celem rozwój Vertiv w regionie i rozbudowa zespołu

„Moim celem jest osiągnięcie znaczącego wzrostu Vertiv w tym regionie, tworzenie bardziej wydajnych procesów oraz ich automatyzacji, a także rozbudowa naszego zespołu zgodnie z dalszym rozwojem kanału dystrybucyjnego i współpracy z partnerami projektowymi” – zapowiada nowy szef.

W ramach rozwoju firmy w Polsce, Vertiv powiększył biuro handlowe, przenosząc główną siedzibę w Warszawie do kompleksu The Park na ul. Krakowiaków 44 i prowadzi nowe rekrutacje.

Region Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska i kraje bałtyckie, jest strategicznie ważny dla Vertiv. Dostrzegamy tam zwiększone możliwości biznesowe, zarówno w ramach globalnych, jak i regionalnych partnerstw, co wraz z odpowiednim przywództwem i wsparciem zagwarantuje dynamiczny rozwój talentów i pozytywne doświadczenia klientów” – mówi Karsten Winther, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA w Vertiv.