IBM kupuje Dialexa. Jest to amerykańska firma konsultingowa specjalizująca się w chmurze hybrydowej. To szóste przejęcie koncernu w tym roku. Ma zwiększyć możliwości Big Blue w chmurze hybrydowej i AI, które są kluczowe w strategii firmy.

IBM pozyska 300 menedżerów produktów, projektantów, inżynierów i analityków danych. Zajmują się doradztwem i tworzeniem niestandardowych rozwiązań dla klientów. Wśród nich są międzynarodowe korporacje.

Według IBM Dialexa ma duże doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych usług inżynierii produktów cyfrowych, obejmujących strategie, projektowanie, budowanie, uruchamianie i optymalizację na platformach chmurowych, w tym AWS i Azure.

„Inżynieria produktów cyfrowych jest najważniejsza dla uzyskania przewagi konkurencyjnej” – twierdzi CEO Dialexa, Scott Harper.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Dialexa stanie się częścią jednostki biznesowej IBM Consulting.

Od kwietnia 2020 r., gdy stery IBM przejął Arvind Krishna, zostało przejętych ponad 25 firm, w tym wiele działających w chmurze hybrydowej.

W tym roku są to m.in. firmy konsultingowa Sentaca, partner Azure – Neudesic oraz Randori zajmujący się cyberbezpieczeństwem.

W 2021 r. przychody IBM z chmury hybrydowej wzrosły o 19 proc. w porównaniu z 2020 r., co stanowiło 35 proc. całkowitych przychodów Big Blue.