I-Terra spółka z o.o. działa od 2 lat. Jej właścicielem i prezesem jest Dariusz Pietraszkiewicz, menedżer od wielu lat związany z Vobisem (do ub.r. był prezesem Vobis Digital, czyli spółki, do której do września br. należał sklep internetowy). Wartość kapitału zakładowego I-Terry wynosi 500 tys. zł. Jest ona obecnie stroną dokonującą transakcji sprzedaży poprzez e-sklep Vobisu. 

Przejęcie Vobis.pl przez I-Terrę zbiegło się z zamknięciem sklepów sieci, należących do Vobis Digital. Nadal część klientów informuje (m.in. na Facebooku, Allegro, Opineo), że nie mogą doczekać się realizacji zamówienia albo zwrotu pieniędzy, a kontaktu z obsługą brak lub jest utrudniony. Na Allegro i Opineo przeważają natomiast pozytywne komentarze.

I-Terra uzyskała ostatnio dotację unijną o wartości 777,4 tys. zł na stworzenie platformy B2B do automatyzacji procesów biznesowych pomiędzy spółką i jej partnerami. I-Terra informuje, że na tworzonej platformie „będzie świadczyć kompleksową usługę pomocy przedsiębiorstwom w wejściu na rynek polski, uruchomieniu nowej linii produktów oraz pomocy w dystrybucji (usługi łączące zagadnienia logistyki i marketingu).” Środki przyznano spółce w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Termin realizacji projektu to lipiec 2014 r. – grudzień 2015 r. Całkowity koszt wynosi 1,33 mln zł.