Huawei prawdopodobnie wprowadzi na rynek monitory własnej marki – według informacji Digitimes z azjatyckich firm z łańcucha dostaw. Z przecieków wynika, że w przygotowaniu są zarówno standardowe urządzenia biurkowe (na początek 2-3 modele), jak i zakrzywione panele przeznaczone dla graczy, wielkości 27 i 34 cali. Chiński koncern zamówił ponad 1 mln szt. gamingowych wersji – podają źródła Digitimes. Taka wielkość sprzedaży osiągnięta w br. odpowiadałaby ok. 8 proc. udziału w światowym rynku. Według prognozy Trendforce w 2020 r. światowe dostawy zakrzywionych monitorów sięgną blisko 13 mln szt.

Produkcją monitorów dla Huawei mają zająć się chińskie firmy: BOE (zwykłe monitory) i TPV (zakrzywione).

Przypuszczalnie Huawei przymierza się również do debiutu na rynku komputerów stacjonarnych. Są dane dotyczące pierwszego modelu, który ma być oparty na procesorze HiSilicon 7 nm i chińskiej wersji Linuxa (UOS). Produkcję powierzono spółce zależnej Foxconna – wynika z informacji.

Spekulacje dotyczące debiutu Huawei na rynku monitorów dla graczy pojawiły się kilka miesięcy temu. Z informacji wynika, że przygotowania do wejścia koncernu na nowe rynki trwają mimo zaostrzenia amerykańskich sankcji i zerwania współpracy z Huawei przez dostawców podzespołów, w tym procesorów, a także pamięci i ekranów.