Według prezesa HPE szczególnie teraz, kiedy pandemia COVID-19 zweryfikowała i przyspieszyła cyfrowe funkcjonowanie wielu organizacji, widać, jak kluczowy wpływ ma IT na rozwój każdego, nawet najmniejszego przedsiębiorstwa.

– Cieszymy się, że będąc członkiem Związku Cyfrowa Polska, wspólnie z innymi uczestnikami rynku, będziemy przyspieszać cyfryzację naszej gospodarki i aktywnie uczestniczyć w debacie na temat tego, w jakim kierunku powinien podążać polski sektor IT – mówi Michał Zajączkowski.

Z kolei Michał Kanownik, prezes Cyfrowej Polski liczy, że współpraca z nowym partnerem „zaowocuje ciekawymi projektami, które przełożą się na innowacyjność polskich przedsiębiorców”.

Związek Cyfrowa Polska jest branżową organizacją pracodawców – zrzesza największe w Polsce firmy z branży cyfrowej i nowoczesnych technologii, w tym producentów, importerów i dystrybutorów. Głównym celem organizacji jest dbanie o rozwój tego sektora w Polsce. Cyfrowa Polska realizuje działania w takich obszarach, jak m.in.: cyberbezpieczeństwo, budowa sieci 5G, cyfryzacja, sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe, reforma prawa autorskiego (np. opłata reprograficzna), uszczelnianie systemu podatkowego w Polsce (kwestie związane np. z VAT czy split payment) i tematy środowiskowe, a także gospodarka o obiegu zamkniętym.