HPE przejmuje Axis Security, dostawcę rozwiązań SASE.

Połączenie Axis Security i portfolio Aruby tworzy „najbardziej wszechstronną ofertę brzegową w branży” – przekonuje CEO HPE, Antonio Neri. Obejmie ono SASE (Secure Access Services Edge), ZTNA (dostęp do sieci zero-trust), CASB (broker bezpieczeństwa dostępu do chmury) i SWG (Secure Web Gateway). CEO utrzymuje, że konkurenci adresują tylko jeden z tych aspektów bezpieczeństwa.

Do oferty Greenlake zostanie włączona natywna dla chmury platforma SSE, która zabezpiecza aplikacje na brzegu oraz dostęp do zasobów chmury korporacyjnej i publicznej.

Phil Moltram, wiceprezes w HPE Aruba Networking, twierdzi, że wraz z przejściem do hybrydowego środowiska pracy po pandemii, potrzebne są nowe rozwiązania ochrony sieci i brzegu, aby zabezpieczyć krytyczne aplikacje dostarczane w modelu SaaS.

Axis Security powstał w 2019 r. Ma siedziby w Kalifornii i Tel Avivie. Zatrudnia ponad 130 pracowników. Cena za spółkę nie została ujawniona. Zakup ma zostać sfinalizowany do końca kwietnia br.

HPE zapowiedziało niedawno zakup Athonetu, włoskiego dostawcy mobilnych sieci szkieletowych, który poszerzy ofertę Aruby o prywatne sieci 4G/5G.