Dion Weisler od półtora roku był wiceprezydentem HP PPS w regionie Azji i Pacyfiku. Wcześniej w Lenovo jako wiceprezes i dyrektor operacyjny odpowiadał za urządzania mobilne i cyfrowy dom. 

Todd Bradley objął stanowisko wiceprezydenta HP odpowiedzialnego za rozwój strategiczny. Jego zadaniem jest wzmocnienie pozycji HP w Chinach. Ma także rozwijać relacje partnerskie ze start-upami na całym świecie. Były kierownik działu PPS w 2005 r. przeszedł z Palma na stanowisko szefa działu komputerowego (PSG). Pod jego kierownictwem HP zostało liderem światowego rynku PC. W 2012 r., po połączeniu oddziałów dostarczających komputery i drukarki w jeden (PPS), Bradley stanął na jego czele. Warto zauważyć, że Lenovo, czyli firma, w której niedawno doświadczenie zdobywał Weisler, obecnie walczy z HP o pozycję lidera na rynku komputerowym.

– Bradley kierował połową HP, a teraz ma zająć się małymi firmami. To wygląda jak degradacja – komentuje dla Bloomberga Brian Marshall, analityk grupy ISI. Jego zdaniem Weisler pracował na wysokim poziomie w Lenovo.

Rzecznik HP, Michael Thacker, kolejny raz zapewnił, że firma nie zamierza pozbywać się działu komputerowego. Chciał go sprzedać poprzedni prezes HP, ze względu na niskie marże i kurczący się rynek PC.