W porozumieniu przedsiębiorstwa deklarują współpracę i opracowanie rozwiązania, które powstanie z niezależnych elementów dostarczanych przez każdą ze stron. Dostarczone przez IS-Wireless części składowe sieci obejmujące RAN, Core i MANO w technologii mobilnej 5G zintegrowane zostaną z infrastrukturą Hawe Telekom. W efekcie powstanie oferta na kompletne sieci prywatne 5G, działające w modelu otwartym (Open RAN), który charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem sieci, elastycznością i niskim całkowitym kosztem posiadania. Rozwiązanie będzie mogło być dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, pragnących tworzyć prywatne sieci mobilne w fabrykach, kampusach akademickich, czy w ośrodkach miejskich.

Hawe Telekom świadczy kompleksowe usługi telekomunikacyjne dla innych operatorów, a wśród jego klientów znajdują się operatorzy krajowi oraz międzynarodowi. Spółka oferuje dzierżawę i sprzedaż kabli oraz włókien światłowodowych, transmisję danych w oparciu o posiadany system DWDM, dostęp do sieci Internet, a także serwis sieci telekomunikacyjnych.

Partnerstwo Hawe Telekom z IS-Wireless w naturalny sposób wynika ze strategii biznesowych firm. Naszym celem jest wspólne wypracowanie ekosystemu innowacji, którego częściami składowymi są rozwiązania oparte o technologie otwartych sieci 5G oraz edge computingu nadzorowane przez modele predykcyjne. Jestem przekonana, iż zaproponowana przez nas technologia pozwoli przyspieszyć wdrożenia otwartego środowiska 5G w przemyśle oraz innych sektorach gospodarki – podkreśla Barbara Ożóg, Business Development Director w Hawe Telekom.

IS-Wireless to dostawca sieci komórkowych 4G i 5G w modelu otwartym (Open RAN). Firma tworzy oprogramowanie i sprzęt niezbędne, by budować sieci mobilne zarówno w zakresie RAN, jak i Core. IS-Wireless promuje otwarte, sprzyjające różnorodności podejście do budowy sieci mobilnych i współpracuje z rosnącym gronem partnerów w ramach inicjatywy #5GMadeTogether.

Porozumienie zawarte z Hawe Telekom pozwoli nam połączyć to co najlepsze w elementach sieciowych, w których się specjalizujemy i wspólnie stworzyć zintegrowane, kompleksowe rozwiązanie oparte na najnowszej technologii i ogrom doświadczenia. To kolejny krok w kierunku rozwoju polskiej branży telekomunikacyjnej – mówi Sławomir Pietrzyk, CEO i założyciel IS-Wireless