Google zostanie właścicielem kompleksu biurowego The Warsaw Hub na warszawskiej Woli, w którym w zeszłym roku firma wynajęła przestrzeń i ulokowała centrum rozwoju technologii chmurowych. Wartość inwestycji w zakup budynków i dalszy rozwój centrum wyniesie blisko 2,7 mld zł – ogłosił koncern.

Wraz z przejęciem The Warsaw Hub Google w swoich warszawskich biurach będzie dysponował przestrzenią dla 2,5 tys. pracowników, z możliwością dalszego rozwoju.

Google zatrudnia obecnie w Polsce ponad 1 tys. osób, w tym ponad 600 inżynierów i inżynierek oprogramowania. Warszawskie centrum inżynieryjne jest największym ośrodkiem rozwoju technologii chmurowych Google w Europie. 

“Nasza działalność w Polsce wykracza poza wspieranie rozwoju gospodarki cyfrowej. Będziemy wykorzystywać nasze zasoby i przestrzenie, by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie” – zapowiada Ruth Porat, Senior Vice President oraz dyrektor finansowa Google i Alphabet.

Zapowiada utworzenie centrum wsparcia w Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze. Organizacje pozarządowe mogą tutaj świadczyć prawną i psychologiczną pomoc uchodźcom.

Wcześniej koncern zapowiedział wsparcie finansowe organizacji pozarządowych działających na rzecz uchodźców z Ukrainy przybywających do Polski.  

W 2021 r. firma uruchomiła w Warszawie region Google Cloud, obsługujący klientów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Nieoficjalnie wartość inwestycji szacowano nawet na 2 mld dol. Campus Google for Startups działa natomiast od 6 lat. W ub.r. utworzono zespół ds. chmury we Wrocławiu.

Koncern twierdzi, że do tej pory ponad 270 tys. osób w całym kraju wzięło udział w inicjatywach rozwijających ich umiejętności cyfrowe, a w ciągu ostatnich 2 lat Google przeszkolił ponad 24 tys. specjalistów z zakresu chmury obliczeniowej.