Google rezygnuje z połowy projektów (z 7 na 14) realizowanych w swojej jednostce badawczo – rozwojowej Area 120. Skutkiem jest redukcja miejsc pracy – informuje Techcrunch. Ludzie z zespołów, które kończą działalność, mają czas do stycznia 2023 r. na znalezienie sobie nowego miejsca w Google’u albo pożegnają się z firmą.

Działania Area 120 skoncentrują się na rozwiązaniach wykorzystujących sztuczną inteligencję i mających potencjał do rozwiązywania istotnych problemów użytkowników – komunikuje Google. Stąd rezygnacja z części projektów. Wśród nich jest Qaya, usługa oferująca witryny sklepów internetowych dla twórców cyfrowych, a także sześć jeszcze nie uruchomionych projektów.

CEO Google’a Sundar Pichai w minionym miesiącu zapowiedział zmiany w firmie, które mają lepiej przygotować organizację na spodziewane spowolnienie gospodarcze i poprawić wydajność o jedną piątą. Ograniczono liczbę celów i kluczowych wyników (Objectives i Key Results), a także wyhamowano tempo wzrostu zatrudnienia. Nabory mają koncentrować się na inżynierach i stanowiskach technicznych. Google rezygnuje ponadto z własnych chromebooków.