Holding Google Alphabet spowolni tempo zatrudniania i inwestycji do 2023 r., napisał dyrektor generalny Sundar Pichai w e-mailu do pracowników we wtorek – według CNBC.

Szef Google Alphabet przyznał, że podstawą decyzji jest głównie „niepewna globalna perspektywa gospodarcza”. Wzrost w pierwszym kwartale roku bieżącego zwolnił do 23 proc w porównaniu z 34-proc. wzrostem w pierwszych trzech miesiącach 2021, kiedy to gospodarka ponownie otwierała się po pandemii. Mimo to Pichai powiedział w liście, że firma zatrudniła w drugim kwartale 10 tys. pracowników. Poinformował też, że do końca 2022 roku spowolnione zostanie tempo zatrudniania. Firma skoncentruje się na zatrudnianiu na stanowiskach inżynieryjnych, technicznych i „innych krytycznych”.

Google, który dużo inwestował w badania i rozwój, będzie również bardziej szczegółowo określał, gdzie wydaje pieniądze w okresie niepewności gospodarczej. Ma to oznaczać, w niektórych przypadkach, konsolidację tam, gdzie inwestycje nakładają się na siebie i usprawnienie procesów. Przewiduje się także przypadki, kiedy to rozwój w danym obszarze zostanie zatrzymany, a zasoby rozmieszczone w obszarach o wyższym priorytecie.