Dalszy ciąg zmian w japońskiej grupie. Hitachi Vantara połączyło się z Hitachi Consulting. Dzięki temu jedno przedsiębiorstwo będzie dysponować ofertą zarówno infrastruktury, jak i usług doradczych dla różnych branż. Takie podejście ma lepiej wspierać klientów w procesie transformacji cyfrowej. Fuzja powinna przyspieszyć zwłaszcza rozwój autorskiej platformy IoT w kanale sprzedaży oraz rozwiązań opartych na danych.

Powołano wspólne kierownictwo nowej korporacji. CEO i szefem rady dyrektorów Hitachi Vantara oraz Hitachi Global Digital Holdings został Toshiako Tokanuga, który ma skoncentrować się na generowaniu nowych synergii w grupie oraz "tworzeniu wartości" dla partnerów i klientów. Do zarządu Hitachi Vantara dołączył w 2019 r.

W gronie liderów firmy po fuzji znalazł się także Brian Housholder, odpowiedzialny za infrastrukturę oraz Brad Surak, który został szefem rozwiązań cyfrowych.

Kolejne scalanie struktur w japońskiej korporacji następuje ponad 2 lata po powołaniu Hitachi Vantara, które połączyło biznes infrastruktury centrów danych i pamięci masowych (Hitachi Data Systems), rozwiązania IoT (Hitachi Insight Group) oraz big data (Pentaho).