Prędkość przetwarzania obrazu znacznie przyspieszono dzięki ulepszonym procesorom – podaje Fujitsu. Firma twierdzi, że podgląd skanów jest dostępny niemal bezzwłocznie, a maszyna może natychmiast przetwarzać surowe obrazy na jakościowe dane. N7100 skanuje dokumenty z podajnika z prędkością 25 str./min (w formacie A4, w kolorze, dwustronnie, w rozdzielczości 300 dpi / 50 obrazów na min.). Urządzenie wyposażono ponadto w nowy mechanizm podawania papieru, który zapobiega zacinaniu się i załadowania do skanera kilku stron naraz. Pozwala na rozdzielanie arkuszy w zbiorach różnych dokumentów o gramaturze od 40 do 209 g/m kw. oraz kart plastikowych. Inne nowe opcje obejmują automatyczne poprawianie obrazu z pomocą oprogramowania PaperStream oraz złącza USB do podpięcia np. klawiatury albo czytnika kart dostępu. 

Wśród zabezpieczeń jest uwierzytelnianie logowaniem, szyfrowanie, automatyczne usuwanie tymczasowych danych dokumentów.

Skaner można obsługiwać bez komputera. W zestawie jest oprogramowanie administracyjne. Wszystkimi urządzeniami N7100 można centralnie zarządzać.

Producentem skanerów jest PFU, firma zależna Fujitsu. Nowe urządzenie pojawi się na rynku w kwietniu. Sugerowana cena detaliczna netto: 2149 dol. (7886,83 zł, kurs 3,67 zł za 1 dol.).