W kwietniu 2024 roku Grupa Atos ogłosiła, że rozważa oferty restrukturyzacji finansowej w celu ustabilizowania swoich finansów, po ujawnieniu, że ma całkowity dług w wysokości prawie 5 miliardów dolarów. Jednak 26 czerwca Atos ogosił, że oferta ratunkowa prowadzona przez firmę konsultingową Onepoint – największego akcjonariusza firmy – upadła po wycofaniu propozycji, która przekształciłaby 2,9 mld euro długu Atosa w kapitał własny i „wstrzyknęła” 250 mln euro nowych funduszy do borykającej się z problemami firmy.

Atos dodał jednak, że wznowił rozmowy z czeskim miliarderem Danielem Keeńskim na temat wcześniejszej propozycji restrukturyzacji, a także otrzymał zmieniony plan restrukturyzacji od grupy swoich obligatariuszy.

Rzecznik Atos powiedział: „Atos przechodzi obecnie restrukturyzację finansową, która stworzy stabilną przyszłość finansową na całym świecie i w Wielkiej Brytanii”.

W Wielkiej Brytanii, według danych startupu Tussell, Atos posiada 43 aktywne kontrakty rządowe. Jako jeden z 40 strategicznych dostawców rządu brytyjskiego, który ma umowy o wartości miliardów funtów, Atos zapewnia systemy informatyczne dla wielu departamentów rządowych i organów publicznych, w tym Home Office, Departamentu Pracy i Emerytur oraz NHS.

Źródło: ComputerWeekly.com