Rośnie rynek zabezpieczeń sprzętowych. Był to szczególnie mocny kwartał (II kw. br.) w regionie EMEA, gdzie wzrost wyniósł 10 proc. r/r – według IDC.

Globalnie przychody producentów wzrosły o 5,7 proc. r/r w II kw. 2022 r., osiągając ponad 4,96 mld dol., co stanowi o 269 mln dol. więcej w porównaniu z II kw. 2021 r.

W tym samym okresie dostawy urządzeń zwiększyły się o 7,2 proc., do ponad 1,3 mln szt.

Połączony rynek UTM-ów i firewalli wyciągnął wynik 7,2 proc. na plusie. Co istotne, wszystkie inne rynki urządzeń zabezpieczających: zarządzanie treścią, wykrywanie i zapobieganie włamaniom (IDP) oraz wirtualna sieć prywatna (VPN) – odnotowały wzrost w II kw.

„Usługi subskrypcji zabezpieczeń dołączone do platform sprzętowych odgrywają kluczową rolę w znaczeniu tych platform w hybrydowych strategiach ochrony środowisk ICT” — twierdzi Carlo Dávila, kierownik ds. badań w IDC.

Liderzy z dwucyfrowym wzrostem

Wzrost większy niż średnia na rynku osiągnęła trójka liderów: Palo Alto, Cisco i Fortinet. Z tym że Fortinet w tym gronie zwiększył przychody najbardziej, o ponad 24 proc. r/r, zbliżając się do Cisco pod względem udziału w rynku (rok wcześniej miał 14,,2 proc., teraz 16,7 proc.).

Najwięksi dostawcy zabezpieczeń sprzętowych

Źródło: IDC