Global Technology Distribution Council (GTDC), światowa organizacja reprezentująca dystrybutorów IT, ogłosiła tegorocznych laureatów nagród EMEA Rising Star. Wyróżnienia przyznawane są firmom, które w poprzednim roku osiągnęły największy wzrost sprzedaży za pośrednictwem europejskich dystrybutorów. 

Nagrody wręczono podczas konferencji GTDC Summit 2017 dla regionu EMEA, która odbyła się w dniach 13-14 czerwca w Wiedniu. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło regionalnych liderów dystrybucji, kadry kierownicze partnerów i dostawców, analityków i ekspertów z zakresu baz danych. W konferencji wzięło udział 180 uczestników, w tym przedstawiciele firm z Polski. Omawiano m.in. trendy sprzedażowe w poszczególnych grupach produktowych i kategoriach rozwiązań oraz możliwości i wyzwania przed jakimi stoi branża dystrybucji.

Laureaci złotej, srebrnej i brązowej nagrody Rising Star zostali wyłonieni w 4 kategoriach według osiąganych przychodów oraz w kategorii „oprogramowanie biznesowe”, w oparciu o zeszłoroczny wzrost sprzedaży, zgodnie z danymi udostępnionymi przez panel dystrybucyjny firmy badawczej Context SalesWatch za okres od kwietnia 2016 r. do marca 2017 r.

Aby spełnić warunki otrzymania nagrody Rising Star, firmy muszą przez co najmniej 2 lata prowadzić sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem GTDC.  

 

 

Laureaci nagród EMEA Rising Star 2017

 

Przychody 1 mld euro i powyżej

Firma

Ranking Rising Star

HP

Złota

Apple

Srebrna

Dell

Brązowa

 

 

Przychody 500 mln euro – 1 mld euro

Firma

Ranking Rising Star

Huawei

Złota

Epson

Srebrna

Intel

Brązowa

 

 

Przychody 100 mln euro – 500 mln euro

Firma

Ranking Rising Star

Iiyama

Złota

Logitech

Srebrna

Motorola

Brązowa

 

 

Przychody 25 mln euro – 100 mln euro

Firma

Ranking Rising Star

Pure Storage

Złota

ZTE

Srebrna

Nvidia

Brązowa

 

Business Software

Firma

Ranking Rising Star

Veeam

Złota

Red Hat

Srebrna

Dell EMC

Brązowa