Bolttech, start-up z sektora insurtech z centralą w Singapurze, przejmuje Digital Care, polską firmę zajmującą się ochroną systemów wbudowanych. Dzięki temu wejdzie na cztery nowe rynki w regionie EMEA – w Polsce, Chorwacji, Litwie i Republice Południowej Afryki.

Transakcja ma zapewnić azjatyckiej firmie większy zasięg globalny i przyspieszenie wzrostu, szczególnie w branży telekomunikacyjnej, poszerzoną ofertę produktów, skalę operacyjną i sieć partnerów dystrybucyjnych. Bolttech działa od 2020 roku. W maju br. zebrał 196 mln dol. funduszy, przy wycenie na poziomie 1,6 mld dol. Jego globalny ekosystem łączy 700 partnerów dystrybucyjnych z ponad 230 ubezpieczycielami.

Aleksander Wistuba, prezes i założyciel Digital Care, uważa, że transakcja to znacząca szansa rozwoju dla firmy.

Możemy odegrać ważną rolę we wspieraniu misji Bolttech polegającej na budowaniu wiodącego na świecie ekosystemu opartego na technologii w zakresie ochrony i ubezpieczeń” – powiedział Aleksander Wistuba.

Digital Care to – jak twierdzi – największy na polskim rynku dostawca usług dla urządzeń mobilnych, działający od 2012 roku. Współpracuje z sieciami telefonii komórkowej, producentami urządzeń mobilnych i ich dystrybutorami. Obsłużył ponad 8 mln klientów w regionie.

Cała grupa kapitałowa Digital Care, licząca kilkanaście spółek (m.in. iMad, MTTC) w 2022 r. miała 267,6 mln zł przychodów.