Quest Software przejął Erwin, kiedyś część CA Technologies. Jest to dostawca rozwiązań z obszaru big data, jak zarządzanie danymi, lokalizowanie i klasyfikowania danych, modelowanie procesów biznesowych. Ma ok. 3,5 tys. klientów na świecie.

CEO Patrick Nichols, dyrektor generalny Quest Software, przekonuje, że zakup wzmacnia firmę jako głównego gracza na rynku zarządzania danymi w przedsiębiorstwach.

Przejęcie poszerzy rozwiązania Questa o nowe narzędzia do realizacji projektów skoncentrowanych na danych. Ich znaczenie rośnie w czasach pandemii i przyspieszenia cyfrowej transformacji.

Według Quest Software DataOps, czyli narzędzia i praktyki do automatyzacji zadań związanych z dużymi zbiorami danych, jak gromadzenie, zarządzanie i analiza, to obecnie kluczowy element inicjatyw cyfrowej transformacji firm. Quest i Erwin mają wspólnie dostarczać narzędzia bazodanowe.

Cena nie została ujawniona. Oprogramowanie Erwin powstało w 1993 r. w Logic Works. W latach 1999 – 2016 biznes ten należał do CA, następnie jako osobna spółka został kupiony przez Parallax Capital Partners.