F5 przejmuje Volterrę, amerykański start-up, który zbudował platformę Edge as a Service.

Na mocy porozumienia dostawca rozwiązań bezpieczeństwa kupi wszystkie akcje Volterry za ok. 440 mln dol. Ponadto wypłaci wynagrodzenie oraz premię motywacyjną dla jej założycieli i pracowników w kwocie ok. 60 mln dol. Firma powstała w 2017 r.

Volterra dostarcza platformę usług rozproszonych w chmurze do wdrażania i ochrony aplikacji w środowiskach wielochmurowych i na krawędzi sieci.

F5 zapowiada, że spółki stworzą wspólnie pierwszą platformę brzegową drugiej generacji dla firm i dostawców usług. Ma ona eliminować problemy przedsiębiorców związane z multi-cloud i zapewnić im większą skalowalność. Platforma dostarcza rozwiązanie SaaS.

„Zamknięte systemy brzegowe utrwalają problemy”

„Dostępne dla krawędzi sieci rozwiązania po prostu nie są wystarczające dla dzisiejszych klientów korporacyjnych. Czas przełamać zamknięte systemy brzegowe, które tylko utrwalają problemy z budowaniem, uruchamianiem i ochroną aplikacji” – twierdzi François Locoh-Donou, prezes i CEO F5.

Jak przekonuje F5, klienci mają zyskać większe możliwości adaptacji w dynamicznym środowisku aplikacji i poprawę ochrony aż do krawędzi sieci.

Nowe rozwiązanie ma zwiększyć wspólny zasięg w najszybciej rozwijającym się segmencie rynku, będącego w obszarze zainteresowania F5. Jak podaje firma jego wartość powinna osiągnąć 28 mld dol. w 2023 r.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w I kw. 2021 r. Po jej sfinalizowaniu CEO i założyciel Volterry, Ankur Singla oraz zespół menedżerów, wejdą do zespołu zarządzającego F5. Siedziba Volterra pozostanie w Santa Clara.