EY Polska przejął część przedsiębiorstwa SID, firmy specjalizującej się we wdrożeniach SAP-a na polskim rynku. Koncern konsultingowy tym samym wzmacnia zespół doradztwa i wdrożeń oraz rozszerza kompetencje pozwalające na realizację największych projektów SAP. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. SID działał od 2007 r.

EY Polska nabył też szereg gotowych rozwiązań bazujących na technologii niemieckiego koncernu. Zapewnia, że może teraz zaoferować pełne portfolio usług doradczych, wdrożeniowych i integracyjnych powiązanych z rozwiązaniami SAP i i poprowadzić pełny proces transformacji cyfrowej, od zaproponowania rozwiązania technicznego, poprzez wdrożenie i wsparcie techniczne po wdrożeniu, aż po końcową ewaluację przeprowadzonego projektu. Oferta jest skierowana zarówno do klientów w Polsce, Europie, jak i globalnie. Nowy zespół obejmuje łącznie 200 fachowców.

Liderem połączonego zespołu został Radosław Frańczak – współzałożyciel i dotychczasowy partner zarządzający SID. Przed 2007 r. zdobywał doświadczenie w HP i SAP-ie, gdzie pełnił funkcję dyrektora presales w Europie Środkowej.

– Klienci wymagają od nas, abyśmy byli w stanie bardzo szybko przeprowadzić transformację biznesową i technologiczną ich biznesów, tak aby mogli lepiej konkurować w zmieniającym się otoczeniu ekonomicznym – mówi Iwona Kozera, partnerka zarządzająca działem doradztwa biznesowego EY Polska.

Celem rozwoju EY Polska w obszarze technologii jest świadczenie klientom kompleksowej usługi transformacji biznesowej – Agile Business Transformation.