W II kw. 2022 r. Exclusive Networks wypracował rekordową kwartalną sprzedaż brutto ((1,027 mld euro), większą o 43 proc. w porównaniu z II kw. 2021 r. Co więcej, wzrost zamówień przewyższył wzrost sprzedaży brutto.

„Rekordowy wynik odzwierciedla naszą wyjątkową pozycję w ekosystemie cyberbezpieczeństwa i silne czynniki wzrostu strukturalnego na rynku. Do wzrostu przyczyniły się również czynniki zewnętrzne, takie jak umocnienie dolara amerykańskiego i lepsze niż oczekiwano wskaźniki dostaw od naszych głównych dostawców” – komentuje Jesper Trolle, dyrektor generalny Exclusive Networks.

Do lepszych wyników przyczyniły się wszystkie główne segmenty cyberbezpieczeństwa, jak i nowe obszary, jak Cloud Security i DevSecOps, które według szefa firmy zapewniają „gwałtowny wzrost”. Był on trzycyfrowy w II kw. br. Co istotne wśród klientów rośnie świadomość cyberagrożeń.

„Wydatki na cyberbezpieczeństwo pozostają coraz większym priorytetem dla firm i instytucji publicznych każdej wielkości” – zauważa Jesper Trolle. VAD spodziewa się dalszego dynamicznego wzrostu.

Według dystrybutora 42,5-procentowy skok sprzedaży brutto w II kw. 2022 r. można było w dużej mierze przypisać (w 77 proc.) wzrostowi od istniejących dostawców. VAD skorzystał również na ekspansji wraz z dostawcami w nowych regionach oraz z nowych relacji z dostawcami (11 proc.). Przejęcia Ignition Technology i Networks Unlimited także przyczyniły się do wyższej sprzedaży (w 12 proc.).

Wskaźnik odnowień w II kw. 2022 r. wzrósł o 135 proc. (w porównaniu do 110 proc. w II kw. 2021 r.).