Euvic IT przejmuje Surfland Systemy Komputerowe sp. z o.o. Jest to wydzielona we wrześniu 2020 r. z głównej spółki Surfland Systemy Komputerowe SA zorganizowana część przedsiębiorstwa. Stała się wykonawcą umów dotyczących wsparcia IT i usług internetowych realizowanych dotychczas przez SSK SA.

Plan połączenia Euvic IT i Surfland Systemy Komputerowe sp. z o.o. uzgodniono 22 października br. Euvic IT posiada wszystkie udziały w SSK sp. z o.o. Dotychczasowym wspólnikiem SSK był January Ciszewski, inwestor, prezes JR Holding.

Wartość majątku SSK sp. z o.o. na podstawie bilansu na dzień 30 września 2021 r. wyniosła blisko 345 tys. zł.

Podział Surflandu w ub.r. był związany z planami fuzji SSK SA z VR Factory Games, specjalistą od gier i technologii VR, co wiąże się ze zmianą nazwy i profilu działalności wrocławskiej spółki – zajmie się ona tworzeniem i dystrybucją gier oraz aplikacji wykorzystujących technologię VR i AR (wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości).

Wzmocnienie filaru infrastruktury

Dzięki przejęciu Euvic IT rozszerza bazę klientów w zakresie wsparcia serwisowego i bezpieczeństwa danych w systemach IT oraz wzmacnia swój wrocławski zespół. Do Euvic IT dołączają fachowcy z SSK sp. z o.o.

Euvic IT to spółka należąca do jednego z sześciu filarów działalności grupy Euvic – Infrastruktura IT. Specjalizuje się w zarządzaniu wszystkimi elementami infrastruktury, w tym strategią, procesami, sprzętem, danymi i fachowcami.

Euvic IT powstał w 2019 r. na bazie IT Works, przejętej przez Euvic od Enterprise Investors w grudniu 2016 r. Dziś zatrudnia ponad 500 osób. Ma też dwie spółki zależne – gliwicki Euvic Solutions oraz krakowski IT Challenge.

Euvic IT w 2020 r. miał 58,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,4 mln zł zysku netto (13,1 proc. marży brutto). Po 3 kwartałach 2021 r. osiągnął 46,1 mln zł przychodów oraz 3 mln zł zysku na marży brutto 13,5 proc.

W planie rozwój bezpieczeństwa IT

Z kolei Surfland Systemy Komputerowe to spółka z ponad 30-letnią historią, zajmująca się outsourcingiem usług informatycznych. Od 2019 r. realizuje strategię skupiającą się na ochronie danych w systemach IT.

„W naszych planach rozwoju na kolejne lata swoje miejsce znajduje także rozwój w obszarze cybersecurity. Przejęcie SSK to krok w stronę realizacji tego planu” – mówi Zbigniew Ciukaj, wiceprezes Euvic IT.

Grupa Euvic w tym roku dokonuje największych przejęć na polskim rynku. Ostatnio połączyła siły z Unity Group.