Nortal wybrał Kraków jako miejsce na pierwsze w Polsce, a drugie w Europie Środkowej biuro.

Estońska firma zatrudnia na świecie ponad 1,7 tys. specjalistów. Rozpoczyna rekrutację w naszym kraju. Na początek zamierza zaangażować ponad 50 specjalistów m.in. ds. rozwoju produktu, inżynierii oprogramowania, środowisk chmurowych i analizy danych.

Nortal rozpocznie działalność w krakowskim ośrodku przejętej spółki Skelia (a także w jej oddziałach w Kijowie i we Lwowie).

Branża IT na Ukrainie i w Polsce jest dojrzała, co czyni ją elastyczną i oferuje ogromną pulę talentów o zróżnicowanej wiedzy specjalistycznej. Jesteśmy zmotywowani do kontynuowania naszej drogi rozwoju w Polsce, jednocześnie opierając się na silnym dziedzictwie Skelii” – zapowiada Kadi Tamkõrv, Head of People & Culture w Nortal.

Skelia to firma z siedzibą w Luksemburgu, założona w 2008 r. Ma centra serwisowe w Krakowie, Kijowie i Lwowie, biura m.in. w USA, ponad 200 osób w zespole i klientów w 16 krajach. Zajmuje się rozwojem oprogramowania, R&D, obsługą operacji 24/7, wdrożeniami.

Nortal ma obecnie biura w 24 krajach, m.in. USA, Estonii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie. Powstał w 2000 r. w Estonii. Firma w dużym stopniu odpowiada za cyfryzację tego kraju, a w ostatnich latach realizowała projekty transformacji cyfrowej na różnych rynkach dla rządów, jednostek opieki zdrowotnej i przedsiębiorstw.

Nortal informuje, że wybrał Kraków m.in. ze względu na dostępność specjalistów i absolwentów. Według danych z Antal „Kraków IT Market Report 2022” w mieście pracuje ok. 50 tys. specjalistów IT.