Nowe edycje NOD32 Antivirus i Smart Security są przeznaczone dla użytkowników domowych i małych firm (do 4 stanowisk). NOD32 Antivirus obejmuje ochronę antywirusową i antyspyware oraz zabezpieczenie przed pułapkami phishingowymi. Smart Security to kompletny pakiet bezpieczeństwa, chroniący przed wirusami, spyware, phishingiem. Zawiera firewall, filtr antyspamowy, funkcję kontroli rodzicielskiej. Program wyposażono również w zabezpieczenie Anti-Theft, które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer.

W obu programach dodano blokadę programów typu exploit. Chroni ona przed zagrożeniami, wykorzystującymi luki w aplikacjach, np. w czytnikach PDF, programach do obsługi poczty elektronicznej, komponentach Microsoft Office oraz w aplikacjach opartych o Javę. Zabezpiecza m.in. przed szkodnikami typu lockscreen, które blokują dostęp do komputera i żądają od użytkownika okupu w zamian za usunięcie blokady.

Z kolei w Smart Security nowością jest ochrona przed botnetami, co ma zapobiec zainfekowaniu botem – programem, który włącza zaatakowaną maszynę do sieci komputerów zombie, wykonujących polecenia cyberprzestępców.  

Oba rozwiązania wykorzystują oparty na chmurze systemu reputacji plików Eset Live Grid. Mają system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Można także użyć skanera mediów społecznościowych Esetu do kont Facebooka i Twittera. Chroni m.in. przed wpisami zawierającymi niebezpieczne odnośniki, pomaga poprawić poziom prywatności.

Ceny na stronie Esetu: NOD32 Antyvirus – 129,15 zł, Smart Security – 170,91 zł.