Dyrektorzy Blue Planet, Cisco, Fortinet, , Salesforce, ServiceNow, Spirent, Versa Networks i VMware weszli w skład nowo utworzonej rady doradczej ds. technologii, powołanej przez MEF.

Jest to światowe stowarzyszenie dostawców sieci, chmury i technologii. Opracowuje standardy, certyfikaty i interfejsy API, co ma pomóc w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.

W skład rady doradczej ds. technologii weszło 10 dyrektorów:
• Kelly Ahuja, dyrektor generalny, Versa Networks
• Kailem Anderson, wiceprezes ds. portfolio i inżynierii, Blue Planet
• Ari Banerjee, starszy wiceprezes ds. strategii, Netcracker Technology
• Rohit Batra, wiceprezes i dyrektor ds. produktów, telekomunikacji, mediów i technologii, ServiceNow
• Craig Connors, wiceprezes i dyrektor naczelny, dział SASE, VMware
• David Fan, wiceprezes i dyrektor naczelny, branża komunikacyjna, Salesforce
• Sunil Khandekar, były założyciel i dyrektor generalny Nuage Networks, niezależny
• Dave Larson, główny dyrektor ds. technologii i dyrektor naczelny ds. chmury i IP, Spirent Communications
• John Maddison, wiceprezes ds. produktów i główny dyrektor ds. marketingu, Fortinet
• JL Valente, wiceprezes ds. zarządzania produktami, korporacyjne rozwiązania routingu i SD-WAN, Cisco

Nowe gremium łączy więc różne kompetencje, takie jak cyberbezpieczeństwo, automatyzacja biznesu, chmura, SD-WAN, łączność i przetwarzanie brzegowe.

Jak zapowiedziano, rada ds. technologii ma „uzupełnić wiedzę i doświadczenie” rady dyrektorów MEF, co pomoże wypracować strategię działania organizacji. Początkowo będzie skupiać się „na zwiększaniu efektywności i tworzeniu nowych okazji w ekosystemie członkowskim oraz łańcuchu dostaw w celu szybszego generowania przychodów”. Dyrektorzy wyjaśniają, o co chodzi.

Popracują nad standardami

„Będziemy wspólnie pracować nad standardami, automatyzacją i certyfikacją, aby rozwiązać złożone problemy związane ze świadczeniem usług, z którymi boryka się większość przedsiębiorstw” – deklaruje David Fan, wiceprezes i dyrektor naczelny w Salesforce.

Kooperacja jest niezbędna do cyfrowej transformacji

„Realizacja wizji cyfrowej transformacji wymaga stworzenia ekosystemu różnych graczy, którzy stosują otwarte architektury, automatyzację i chmurę” – wyjaśnia Kailem Anderson, wiceprezes ds. portfolio i inżynierii, Blue Planet.  

Sunil Khandekar, były założyciel i dyrektor generalny Nuage Networks, niezależny członek nowej rady, przekonuje, że w miarę, jak łączność sieciowa i bezpieczeństwo zaczynają splatać się z usługami chmurowymi, MEF może zaoferować producentom technologii i dostawcom usług strategiczne doradztwo. Według zapewnień umożliwi też standaryzację i szybsze dostarczanie usług przedsiębiorstwom dążącym do transformacji cyfrowej.

Rusza migracja do chmur brzegowych

Niedawno widzieliśmy, jak obciążenia robocze są przenoszone z chmury prywatnej do publicznej, a wkrótce będziemy świadkami podobnej migracji do chmur brzegowych. Aby wspierać aplikacje nowej generacji, które będą działać na urządzeniach brzegowych, firmy technologiczne z różnych sektorów muszą podjąć współpracę w celu zbudowania fundamentalnej infrastruktury” – twierdzi Craig Connors, wiceprezes i dyrektor naczelny, dział SASE, VMware.