Doszło do cyberataku na firmę telekomunikacyjną Frontier Communications z siedzibą w Dallas w Teksasie. Gang o nazwie RansomHub grozi, że sprzeda 5 GB danych należących do 2 mln klientów firmy, jeśli ta nie spełni jego żądań do 14 czerwca br. – wynika z raportu BleepingComputer.

Frontier Communications jest dostawcą internetu, działającym w 25 stanach USA. W połowie kwietnia br. ujawnił atak, w wyniku którego mogły według firmy wyciec dane ponad 750 tys. klientów, w tym nazwiska i numery ubezpieczenia społecznego. Koncern uspokaja, że informacje finansowe klientów nie zostały ujawnione.

W próbce skradzionych danych, jaką w darknecie pokazał RansomHub, widnieją imię i nazwisko, data urodzenia, adres pocztowy, e-mail, numer ubezpieczenia społecznego, stan subskrypcji.

Jak zapewnia Frontier, po wykryciu ataku w kwietniu br., spółka podjęła działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się zagrożenia, m.in. zamknięto niektóre systemy korporacyjne. W efekcie doszło do „zakłóceń operacyjnych”.

Frontier Communications w 2023 r. miał 5,75 mld dol. przychodów i 29 mln zł zysku netto. Według firmy łącza światłowodowe docierają do 6,5 mln lokalizacji.