Symphony Technology Group (STG) sfinalizowała przejęcie FireEye za 1,2 mld dol. Otwiera to drogę do zapowiedzianej fuzji tej firmy z biznesem enterprise McAfee, kupionym wcześniej przez STG za 4 mld dol.

Firma private equity nabyła FireEye wraz z prawami do marki, za wyjątkiem biznesu rozwiązań z zakresu informatyki śledczej (Mendiant), który stanie się samodzielną spółką. Umowę w sprawie sprzedaży zawarto w czerwcu br.

W wyniku fuzji powstanie dostawca rozwiązań cybersecurity, generujący łącznie ok. 2 mld dol. rocznych przychodów, z załogą liczącą ponad 5 tys. osób i 40 tys. klientów. Pod względem sprzedaży większe są jedynie Palo Alto Networks, Fortinet i Check Point.

Szefem nowego podmiotu (jego nazwa nie została jeszcze przesądzona) będzie Bryan Palma, wcześniej wiceprezes Cisco.

Głównym wyzwaniem nowego szefa będzie rozruszanie sprzedaży obu łączących się firm. Ostatnio ich biznesy przeżywają stagnację, mimo rosnącego rynku rozwiązań cybersecurity. W przypadku FireEye w minionym roku finansowym odnotowano spadek przychodów o 3 proc. (541 mln dol.), a dla biznesu enterprise McAfee wzrost o 1 proc. (1,35 mld dol.).