Firma działająca na polskim rynku od 2010 roku jako integrator ogłosiła zmianę modelu biznesowego. Co oznacza, że z przedsiębiorstwa usługowo-handlowego  zamierza przekształcić się w dostawcę strategicznego konsultingu technologicznego dla klientów biznesowych.

– Obecnie, gdy technologie rozwijają się w tempie wykładniczym, a firmy z dnia na dzień tracą swoją przewagę konkurencyjną, digitalizacja jest nieunikniona. Ale trzeba do niej podejść mądrze. Dla Engave wspieranie klientów w doborze optymalnych technologii było zawsze w DNA, teraz jednak chcemy skupić się na bardziej holistycznym podejściu, które pozwoli powiązać strategiczne cele klientów z ich transformacją cyfrową w taki sposób, by stała się ona dźwignią ich długofalowego wzrostu – mówi Adrianna Kilińskaprezes zarządu Engave.

Firma zapowiedziała rozwój ekosystemu rozwiązań dla klientów. Docelowo będzie to platforma, na której Engave połączy sprzedaż usług doradczych i sprzedaż innowacyjnych narzędzi technologicznych. Za jej pośrednictwem firmy będą mogły zdobyć wskazówki, jak monetyzować inwestycje w rozwiązania cyfrowe. W przyszłości platforma będzie rozbudowywana o dodatkowe wertykalne moduły. W firmie zaszły też zmiany personalne – stanowisko dyrektora zarządzającego objęła Olga Zelent.